Taneční obory

Tento obor je vhodný pro každého začátečníka, který má rád pohyb. Taneční miniškolička je vhodná pro veškerý rozvoj dítěte, nejen pro dívky, ale i pro chlapce, kteří mají jako prioritu jiný sport jako např. fotbal, karate atd. Tento obor je zaměřen na základy pohybových dovedností, zlepšení koordinace těla, obratnosti, balančních cviků, cítění rytmu, ohebnosti. Během školního roku se snažíme vystřídat různé druhy tance, aby si děti poté sami mohly vybrat, jakým tanečním či sportovním směrem mohou pokračovat či co by je konkrétněji bavilo. Veškerá činnost probíhá formou pohybových her.

Součástí mažoretek není pouze práce s hůlkou, ale také základy baletní a taneční průpravy.

Dynamický tanec s třásněmi propojený se základy gymnastické a taneční průpravy.

Vyučují se zde základy moderní a sportovní gymnastiky, dále taneční a gymnastická průprava, součástí jsou také akrobatické prvky, zlepšení koordinace těla, rovnováhy apod.

Velmi neobvyklé spojení těchto dvou oborů zaručí dětem řádné vyblbnutí a vyřádění na rychlé zumba písničky, poté mají možnost zklidnit své tělo i mysl pomocí relaxace. Součástí dětské jógy jsou pohádkové příběhy a zvířátka. Protahování, balanční cvičení a pohyb při vůni bylinek.

Jde o rychle se jednoduché střídající prvky do opakující se choreografie. Jedná se o kombinace aktivního aerobního cvičení a rytmíckých pohybů, které děti znají z běžných dětských diskoték, maškarních bálů atd.

V tomto tanečním oboru se střídá styl tance spíše vlnivý a pomalý, jindy zase rychlý a třesavý, pomůcky používané při tanci jsou křídla ISIS, vějíře apod.

Důležitá součást každého tanečního stylu je správné držení těla. Tento obor nabízí především nácvik čisté taneční techniky.

Baví tě tanec a ještě k tomu máš ráda vodu? Ideální kombinace pro Aqua zumbu. Tanec ve vodě patří mezi jeden z nejzdravějších pohybů. Aquazumba probíhá na Krytém bazéně v České Vsi ve spolupráci s Krytým bazénem Česká Ves. Více informací naleznete na Facebookových stránkách Krytý bazén Česká Ves)

Trenérky

Představujeme Vám náš team trenérek, který povede Vaše děti.

• národní porotce v asociaci CMA
  • certifikovaná lektorka zumby
  • držitelka titulů mistra ČR a Evropy v mažoretkovém sportu
  • držitelka certifikátu APUL (asociace profesionálních lyžařů)
  • táborová vedoucí v Račím Údolí
  • VŠ – obor psychologie

Tančím už od tří let a za tu dlouhou dobu jsem nasbírala nespočet nejen tanečních, ale také trenérských zkušeností, které bych ráda předávala dále dětem. Chtěla bych děti vést k tanci formou radosti a zábavy. Moji prioritou je, aby děti odcházely z mých tanečních hodin s úsměvem na tváři, s pozitivní energií a s velkým nadšením pro pohybové aktivity.

• několikanásobná mistryně ČR a EVROPY
  • studentka VŠ – obor učitelství

Od svých 6 let jsem se věnovala kategorii pom-pom a baton (tedy hůlky a třásně). Práce s dětmi mě velmi baví a naplňuje. Moje nadšení uplatňuji mj. na dětských příměstských táborech, kde plním funkci hlavní programové vedoucí.
Profesí trenérky bych dětem chtěla předat lásku a vášeň k tanci, která mě doprovází celým mým životem.

• tvorba soutěžních choreografií
  • několikanásobná mistryně ČR, EVROPY, SVĚTA

Tanci se věnuji od 3 let. Za ta léta jsem nasbírala mnoho zkušeností od těch nejlepších. Absolvovala jsem různé semináře, kde jsem získala základy baletu a průpravy, moderního tance, mažoretek, roztleskávaček, gymnastiky, twirlingu. Také jsem se semináři účastnila jako trenérka. A to v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku, ale i u nás v ČR.

Sportovní gymnastiku jsem začala cvičit od útlého dětství. Devět let jsem aktivně závodila a umisťovala se na medailových pozicích v okresních i krajských přeborech. Sportovní gymnastika je má celoživotní láska. Před 15-ti lety jsem začala gymnastiku vyučovat a stále mě to baví. Je mi ctí, děti něco naučit a vidět jejich nadšení a radost.

• několikanásobná mistryně ČR, EVROPY, SVĚTA

Od 3 let se věnuji tanci a to hlavně mažoretkám, ale mám rada i jiné taneční styly. Jako malá jsem se věnovala společenským tancům a taky hraji na klavír. O letních prázdninách působím jako táborová vedoucí. Ráda dětem předávám své zkušenosti.

• několikanásobná mistryně ČR, EVROPY, SVĚTA

Tanci se věnuji od pěti let. Za tyto roky jsem se v podstatě každoročně účastnila pod vedením Lenky Bachové Mistrovství České republiky i Evropy a naučila se nejenom práci s mým oblíbeným náčiním, tedy hůlkou, ale i třásněmi, osvojila si základy baletu, gymnastiky a v letošním roce jsem se začala věnovat i latině. Letní měsíce trávím jako instruktorka na táborech. Práce s dětmi mě baví, těší a věřím, že své zkušenosti mohu předat i dál.

"A takhle to u nás vypadá ... "

Letní příměstský tábor 2019, který se nesl v duchu Z pohádky do pohádky. Děti se nevyhly peklu, prošli čertovskou farmu, zastavili se u vodníků, šli na návštěvu ke květinové víle, potkali Zlatovlásku, ke které vedla dlouhá cesta plná náročných úkolů a poslední den zakončila pohádka Ať žijí duchové.

Profesionálních trenérek

Tanečních oborů

Hodin tréninku týdně

Spokojených dětí

Vše, co je u nás nového, a co se chystá se dozvíte zde!

Nothing found.

V případě dotazů nám klidně napište nebo zavolejte.

PROVOZOVATEL

SK Řetězárna, z. s. –  Taneční škola Anety Kratochvílové